Selen Okay Akçalı
Selen Okay Akçalı
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Elçisi, Yönetim Danışmanı, Melek Yatırımcı, Yanındayız Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Selen Okay Akçalı Hakkında

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2003’de mezun olmuştur. İş hayatına 2004’de Koçtaş Yapı Marketlerinde pazarlama uzmanı olarak başlamış, 2007’de Turkcell ticari pazarlama ekibine katılmıştır.
2013-2015 yılları arasında Turkcell Bireysel Satış birimi, Kategori Yönetimi bölüm müdürü olarak hat, cihaz ve veri ürünlerinden sorumlu olmuştur.
Özel sektördeki 12 yıllık deneyiminin ardından iş hayatında fırsat eşitliği, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın liderliği konularını incelemeye başlamış ve proje danışmanı olarak yönetim kurulunda kadın platformunu desteklemiştir.
2017 senesi başında platformun dernek statüsüne geçiş döneminde aktif rol almış, derneğin kurucu yönetim kurulu üyesi olarak beş sene boyunca genel koordinasyonunu yürütmüştür.
YKKD’nin 2019 senesinde Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı desteği ile hayata geçirdiği Avrupa Birliği hibe projesinin koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Genç nüfusun istihdamını destekleme amaçlı bir start-up olan Agenti’nin melek yatırımcısıdır. Forum istanbul Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Marmara Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi Danışma Kurulu Üyesi, Yanındayız Derneği Yönetim Kurulu Danışmanıdır. Fırsat eşitliği, eğitim ve genç istihdamı konularında faaliyet gösteren platformlara gönüllü katkı sağlamaktadır. Evlidir, 10 ve 5 yaşlarında iki kız çocuğu annesidir. 

Katıldığı Oturumlar

AÇILIŞ KONUŞMALARI

11 Ekim 2023 (09:55 - 10:10)