#kadınerkekeşittirnokta Konferansı Hakkında

11 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşecek YANINDAYIZ #kadınerkekeşittirnokta Konferansı, dört yıldır toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik sorunların sadece kadın meselesi olmadığına dikkat çekiyor.

Dünyada ve Türkiye’de bu alanda yapılan iyi örnekleri konuşmayı, değişimin parçası olmak isteyenlerle iş birliği sağlamayı ve hem kadınları hem de erkekleri ekonomik büyüme, kalkınma ve toplumsal değişim yollarını daha fazla sorgulamaya motive etmeyi ve onları yönlendirmeyi hedefliyor.

İş insanlarını, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşlarından temsilcileri, sanatçıları, siyasi liderleri, girişimcileri ve gençleri; her sene hem keyif alarak izleyecekleri hem bilgilenecekleri konferansımızdan ilham almaya davet ediyoruz.

Hep birlikte toplumsal cinsiyet eşitliğinin enerjisini hissedeceğimiz için çok heyecanlıyız!

YANINDAYIZ Derneği Hakkında

YANINDAYIZ Derneği, erkeklerin aktif katılımıyla toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Türkiye’deki ilk, dünyadaki sayılı sivil toplum kuruluşlarındandır. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine ve cinsiyete dayalı ayırımcılığa neden olan her türlü engel ve önyargı ile mücadeleye erkeklerin daha çok ve aktif katılımı yoluyla sağlanacak farkındalık ile yasalarda, kurumlarda ve toplum hayatında gereken dönüşüme katkıda bulunmayı hedeflemektedir.
Aktif, tutarlı, şeffaf ve hesap verebilir, karşılıklı güven ve saygıya dayanan, iletişim, katılım, iş birliği ve paylaşıma açık, içinde yer almaktan gurur duyulan proje ve uygulamaları öngören, barışçı bir mücadele anlayışını benimseyen değerlere sahiptir.
YANINDAYIZ Derneği; erkekleri hedef alarak, erkeklerle birlikte; başta kadına yönelik şiddetin sonlanması olmak üzere, eğitim, sağlık, çalışma hayatı, ev emeğinde ortaklık gibi hayatın tüm alanlarında fırsat eşitliğinin sağlanması konusunda farkındalığı artırmaya yönelik çalışmalar ve projeler yürütmektedir.
Alanında öncü, ilham veren erkeklerin kurucusu olduğu YANINDAYIZ Derneği, etkin bir Yönetim Kuruluna, Çalışma Gruplarına ve fikir önderi kadınlardan oluşan Danışma Kuruluna sahiptir.